Všeobecná pravidla fóra

Všeobecná diskuze týkající se ptáků na území České republiky.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlk
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 51
Registrován: 21 kvě 2019, 00:01
Bydliště: Prostřední Lhota
Kontaktovat uživatele:

Všeobecná pravidla fóra

Příspěvek od Vlk » 21 kvě 2019, 00:01

Vítejte na prvním českém ornitologickém fóru AVIFAUNA!

Níže naleznete stručný seznam základních pravidel, která jsou pro užívání tohoto fóra nutná dodržovat. Prosíme proto nové uživatele o jejich pečlivé pročtení.

1. Registrace a výběr uživatelského jména

K užívání tohoto fóra je nutná uživatelská registrace. Anonymní přispívání není umožněno. Vaše osobní údaje jsou chráněné a nebudou na fóru ani kdekoliv jinde zveřejněné. Zásady ochrany osobních údajů webu Avifauny, které se vztahují i na toto diskuzní fórum, si můžete pročíst zde: https://avifauna.cz/zasady-ochrany-osobnich-udaju/

Při registraci prosím volte smysluplné uživatelské jméno - není třeba zadávat vaše vlastní skutečné jméno, je zcela v pořádku využít přezdívky, ale pouze takové, která není hanlivá, urážející či jakkoliv jinak v nesouladu s konceptem tohoto diskuzního fóra. Vyvarujte se prosím dlouhých, nelogických slovních spojení a znakově chaotických výtvorů.

2. Zakládání nových témat a přispívání na fóru

Při zakládání nového téma si prosím nejdříve zhodnoťte následující:

a) Nenachází se podobný příspěvek již na fóru?
b) Zakládáte téma do správné kategorie?


2.1 Prosíme všechny uživatele, aby se vyvarovali duplicitě a aby se před založením nového téma ujistili, že se již na fóru takové téma nenachází (lze pro to využít pole vyhledávání umístěné v levém horním rohu stránek).

2.2 Věnujte prosím také pozornost taxonomii fóra a pokuste se svoje téma zařadit do správné kategorie. Nevkládejte tedy inzertní téma do všeobecné diskuze apod.

2.3 Při účasti v diskuzích prosím neužívejte urážlivá, hanlivá a vulgární slova a výrazy a nenapadejte či nezesměšňujte ostatní členy fóra. To platí jak pro veřejnou část fóra, tak i pro komunikaci na úrovni soukromých zpráv. Diskuzní fórum je místem sdílení zajímavých poznatků, informací, zážitků a nikoliv místem k řešení osobních rozbrojů a jiných konfliktů. Je zcela v pořádku nesouhlasit s něčím názorem a argumentovat, argumentujte však prosím konstruktivně a slušně.

2.4 Do příspěvků prosím nevkládejte citlivé osobní informace či údaje, ať už své vlastní či jiných uživatelů. Pro soukromou komunikaci využijte funkci soukromých zpráv.

2.5 V příspěvcích prosím dodržujte etické zásady a nesdílejte citlivá data a údaje, která by mohla narušit či jinak poškodit hnízdění a život ptáků, obzvláště vzácných a citlivých druhů. V příspěvcích nebudou akceptovány témata a diskuze podněcující a rozebírající činnost jakkoliv porušující zákon ČR.

2.6 Na fóru nejsou akceptovány čistě reklamní příspěvky, pokud nedávají smysl v kontextu diskuze (tedy je v pořádku odkázat na stránku či e-shop s dalekohledy, pokud je o nich řeč). Pokud chcete prezentovat svůj projekt či produkt a zahájit k němu diskuzi, využijte pro to kategorii "Projekty".

2.7 Pokud chcete do příspěvku vložit přílohu, tedy např. fotografii pořízenou v terénu, využijte prosím externí databázi pro sdílení obrázků - návod ke sdílení obrázku na fóru je k přečtení zde: viewtopic.php?f=2&t=5

2.8 Jelikož diskuzní fórum není chat, prosíme uživatele, aby se vyvarovali tzv. spamování, tedy využívání mnoha jednoslovných odpovědí v příspěvcích, kterým by se příslušné fórum zbytečně zahltilo. Chcete-li něco napsat, napište vše ideálně do jediného uceleného příspěvku. Jedině tak lze zajistit kvalitní čitelnost jednotlivých diskuzí.

Nikdy nevkládejte fotografie k příspěvku formou vložené přílohy, kterou byste nahrávali přes fórum. V případě většího množství fotek od mnoha uživatelů by tím došlo k zaplnění a přetížení systému.

Chcete-li do příspěvku vložit video z Youtube, využijte k tomu prosím tlačítko, které se nachází v editačním panelu nad textovým oknem. Podrobnější návod naleznete zde: viewtopic.php?f=2&t=5

3. Závěr

Výše uvedená pravidla jsou závazná pro všechny členy tohoto diskuzního fóra. V případě jejich nedodržení si administrátoři diskuzního fóra vyhrazují právo nevhodné příspěvky smazat, upravit, či přesunout do správné kategorie. V případě, že taková situace nastane, bude uživatel příslušným moderátorem či administrátorem upozorněn. V případě opakovaného nedodržování pravidel a jejich výraznému narušování budou správci fóra nuceni uživatele na fóru zablokovat.

Pokud jste jako uživatel svědkem porušování pravidel, které nebylo postřehnuté moderátory, prosíme o upozornění uživatele, kterého se porušování týká a odkázaní se na výše uvedená pravidla. Jedná-li se o hrubé porušování pravidel (např. urážení a napadání ostatních uživatelů) prosíme o jeho případné nahlášení moderátorům či správcům fóra.

Názory a příspěvky objevující se v tomto diskuzním fóru jsou duševním vlastnictvím a osobními názory a postoji konkrétních přispěvatelů a neodpovídají stanoviskům, postojům ani názorům Avifauny, její redakce a správců diskuzního fóra, kteří za ně nejsou zodpovědní.

Pokud máte jakékoliv dotazy, připomínky či návrhy týkající se výše uvedených pravidel či samotného chodu fóra (např. návrhy na nové kategorie témat, na přidání nové funkčnosti), neváhejte nás prosím kontaktovat prostřednictvím odkazu "Kontaktujte nás" v levém dolním rohu v patičce diskuzního fóra.

Pravidla existují pro zajištění co nejvyšší kvality obsahu a formy diskuzního fóra a nikoliv proto, aby jakkoliv omezovala či utiskovala své uživatele. Děkujeme proto za jejich pročtení a dodržování a přejeme příjemné chvilky strávené na diskuzním fóru AVIFAUNA! :)
Magazín Avifauna - Aby vám nic neuletělo! https://avifauna.cz

Zamčeno